DLS2-60-070-1-W-24V
Item No.: 167.0632
Diffused Illumination
DLS SERIES - Diffused square illumination
Applications: character recognition on shining surface, lead inspection, barcode/OCR foil inspection
Full technical specifications: Click here to download
(Price excluding VAT)
EAN
Type of illumination
Diffused
Shape
Square
Angle
60
Voltage Input
24V
Colour
White
Size
70
Brand
TMS Lite
Series
DLS
Specification
- Colour White
- Length 70mm
- Angle 60°
- Continuous and Strobe Applications
- Lighting Cable 500mm
Technical Information
24V DC Input Power
Voltage/Watt                Current
24V / 4.32 W (White)   180mA