LBRQ-00-160-6-W-24V
Item No.: LBRQ-00-160-6-W-24V
Direct Illumination
LBRQ SERIES - Direct, multiple rectangular illumination
LBRQ series are a combination of 4 LBRX LED arrays.
Each array angle can be adjusted for different height application.
Applications: label inspection, character inspection, code recognition
Full technical specifications: Click here to download
Diffuser
Extension cable
Polarizer
960,00
(Price excluding VAT)
Type of illumination
Direct
Shape
Bar
Angle
0
Voltage Input
24V
Colour
White
Size
160
Brand
TMS Lite
Series
LBRQ
Specification:
- Colour White
- Length 160 mm
- Continuous and Strobe Applications
- Lighting Cable 500 mm
Technical information:
24V DC Input Power
Voltage/Watt                  Current
24V / 27.65 W (White)    1152 mA