LSW-15-050-2-R-24V
Item No.: LSW-15-050-2-R-24V
Direct Illumination
lsw SERIES - High intensity, concentrated ring illumination
Optional diffuser can be added to this lsw light for more even light distribution.
Applications: substrate inspection, label inspection, flat surface, fiducially recognition
Full technical specifications: Click here to download
(Price excluding VAT)
Type of illumination
Direct
Shape
Ring
Angle
15
Colour
Red
Voltage Input
24V
Size
50
Brand
TMS Lite
Series
LSW
Specification
- Colour Red
- Size 50mm
- Angle 15°
- Continuous and Strobe Applications
- Lighting Cable 500mm
Information
24V DC Input Power
Voltage/Watt                Current
24V / 2.16 W (Red)     90 mA