LSW-15-100-5-W-24V
Item No.: LSW-15-100-5-W-24V
Direct Illumination
lsw SERIES - High intensity, concentrated ring illumination
Optional diffuser can be added to this lsw light for more even light distribution.
Applications: substrate inspection, label inspection, flat surface, fiducially recognition
Full technical specifications: Click here to download
(Price excluding VAT)
Type of illumination
Direct
Shape
Ring
Angle
15
Voltage Input
24V
Colour
White
Size
100
Brand
TMS Lite
Series
LSW
Specification
- Colour White
- Size 100mm
- Angle 15°
- Continuous and Strobe Applications
- Lighting Cable 500mm
Technical Information
24V DC Input Power
Voltage/Watt                Current
24V / 13.68 W (White) 570 mA