LBRX-00-200-6-G-24V
Item No.: LBRX-00-200-6-G-24V
Direct Illumination
LBRX SERIES - Direct rectangular SMD illumination
Optional diffuser can be added to all LBRX series for more even light distribution.
Applications: general illumination, label inspection, OCR/OCV inspection, code recognition
Full technical specifications: Click here to download
(Price excluding VAT)
Type of illumination
Direct
Shape
Bar
Angle
0
Voltage Input
24V
Colour
Green
Size
200
Brand
TMS Lite
Series
LBRX
Specification:
- Color Green
- Size 200mm
- Angle 0°
- Continuous and Strobe Applications
- Lighting Cable 500mm
Technical Information:
24V DC Input Power
Voltage/Watt                  Current
24V / 8.64 W (Green)     360mA